Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Aşırı Isındı, El Yakabilir!

Kripto para piyasasını güçlü bir momentum çevreliyor ve çoğu proje haftalık grafiklerinde yeşil renkte. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa, bu olumlu senaryoda, kripto yatırımcılarının aşırı alımdaki kripto paralardan uzak durması gerektiğini söylüyor. Bu bağlamda uzman, çok fazla ısınan 3 altcoin projesine dikkat çekiyor.

İlk sıradaki patlama yaşayan meme coin’i Bonk (BONK) var

Günün en aşırı alım gören kripto paraları arasında Solana’nın (SOL) kendi ilan ettiği ilk köpek temalı coin’i Bonk da yer alıyor. BONK’un 24 saatlik RSI değeri yazı sırasında 79,32 ve 4 saatlik zaman diliminde 72,41 idi. İlginç bir şekilde, bu meme coin’i, devasa bir 60 trilyon BONK dolaşım arzına sahip. Bu nedenle CoinGlass, gün içinde %3,79 düşüşle artışla 0,01185 dolardan el değiştiren 1000BONK olarak endeksliyor.

Günlük Kripto Piyasası RSI Isı Haritası – 1000BONK. Kaynak: CoinGlass

BONK, önde gelen Ethereum (ETH) rakibi popülerlik kazandıkça Solana içinde yükseldi. Bununla birlikte, altcoin projesinin tamamen spekülatif talebini uzun vadede sürdürmesi zor. Bu yüzden, yatırımcıların bir geri çekilme beklemesi ve temkinli olmasında fayda var.

Alarm veren ikinci sıradaki altcoin: Holo (HOT)

Holo, Holochain’in merkezi olmayan uygulamalarını barındırmak için oluşturulmuş bir platform. Ancak HOT tokenı, Holochain’in yerel muhasebe varlığı değil. Yerel token lansmanından sonra itfa edilebilir hale gelecek olan bir ERC-20 IOU tokeni. Bu nedenle, yatırımcıların ekstra risklere neden olan bu IOU sürümünü alıp satarken dikkatli olması gerekiyor.

HOT şu anda basın saatine göre 0,002119 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, hem günlük hem de haftalık zaman dilimlerinde yüksek aşırı alım durumu gösteriyor. RSI değeri yedi gün içinde 85,85’e ve 24 saat içinde 77,05’e işaret ediyor. Bununla birlikte, 4 saatlik zaman diliminde hala ‘güçlü’ bir momentum içinde.

Günlük Kripto Piyasası RSI Isı Haritası – HOT. Kaynak: CoinGlass

Listenin son sırasındaki altcoin: TraderJoe (JOE)

Bu arada, TraderJoe’nun yerel tokenı JOE, önümüzdeki hafta işlem görmekten kaçınmak için son kripto para birimi seçimi olarak öne çıkıyor. JOE, Avalanche’ın (AVAX) DeFi ekosistemiyle ilgili büyümesiyle birlikte artan bir talep gördü. TraderJoe, merkezi olmayan bir borsa. Ayrıca, Avalanche üzerindeki en popüler ve sermayelendirilmiş protokollerden biri. Protokol özellikle, token performansına da yansıyan Toplam Kilitli Değer (TVL) alanında artış gösterdi. Altcoin, son 24 saatte %13,4’lük bir artışla, yayın sırasında 0,65 dolardan el değiştiriyordu.

Bununla birlikte, günlük ve haftalık olarak en aşırı satın alınan kripto para birimlerinden biri olarak da öne çıkıyor. JOE’nin RSI değeri hafta içinde 83,48 ve gün içinde 79,47 olarak kayıtlara geçti. Ayrıca, son 4 saat içinde hala güçlü bir şekilde artıyor.

Günlük Kripto Piyasası RSI Isı Haritası – JOE. Kaynak: CoinGlass

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki hafta işlem yapmaktan kaçınmak için bahsedilen bu üç kripto para biriminden herhangi biri, değişken ve öngörülemeyen kripto para piyasasında hala iyi performans gösterebilir. Bahsettiğimiz hususlara rağmen altcoin fiyatlarının yükselmesi de mümkündür.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir