Sosyal medya çağrısından sonra eski erkek arkadaşı gözaltına alındı: ‘Bir hayat istiyorum’

Çırak hakkında uzaklaştırma kararı olduğu belirlenirken şüpheliye elektronik kelepçe takıldı. Çırak ve Yılmaz arasında daha önce de “hakaret, tehdit, özel hayatın gizliliğinin ihlali” suçlarından üç farklı dosya olduğu, Çırak’ın hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu belirlendi. Olayın ardından Cumhuriyet, iddiaların sahibi Hilal Yılmaz’la konuştu. 

Yaşadıklarını anlat Yılmaz, “Eylül ayından beri aralıklarla beni ailem ve arkadaşlarımla tehdit ediyordu. Bu süreç gitgide artık çirkinleşmeye başladı. İşyerime gelmeye, takip etmeye başladı. Uzaklaştırma kararına karşın bir gece geldi ve camımı yumrukladı” dedi. Arabasının da yumruklandığını belirten Yılmaz, “Arabamın camını yumrukladı. Şikâyetlerde bulundum. Sonra uzaklaştırma kararı aldım. İrtibatı kestiğim zaman bana kötülük yapıyordu ve buna katlanamıyorum artık dedim. Evime geliyorum, mesela kapının önünde pusu kuruyordu. Annemi arayıp tehditler etti” ifadelerini kullandı.  

‘BANA MUSALLAT OLACAK’

Yılmaz sözlerini şu şekilde noktaladı: “İki kere tedbiri aştı. En son savcıya gidip ‘Ölümümü mü bekliyorsunuz’ dedim. En sonunda sosyal medyada adalet aramaya başladım. Uzaklaştırması var, evime geliyor. Gece yarısı yatak odamın camına tırmanmak nedir? O kadar şikâyet ettim gözaltına alınmadı. Şu an bu kişi gözaltına alındı ama bu kişi dışarı çıkarsa bana musallat olacak. Ben yaşanabilir bir hayat istiyorum. Artık yeter, benim gibi kaç tane kadın var? Bizim sayımız yok. Empati kurmalarını istiyorum. Anneninizi arıyorlar ve tehdit ediyorlar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir