Elon Musk ateşle oynuyor! X Avrupa’da tamamen kapanabilir!

İsrail’in Gazze ablukası devam ederken, bu konu hakkında X’te birçok haber görülüyor. Ancak Avrupa Birliği, bir süre önce patforma mektup göndermiş ve bu mektupta denzenformasyon ile mücadele edilmesi gerektiği istenmişti. İşte gelen haberler platformun bu mektuptaki koşullara uyum sağlamakta zorlandığı yönünde. Bu sebepten dolayı Elon Musk’ın dahiyane ancak bir o kadar da riskli bir plan yaptığı ifade edildi.

Elon Musk ateşle oynuyor! X Avrupa’da tamamen kapanabilir!

Platformun sahibi Elon Musk ise, bu koşullara uyum sağlamak yerine X’i Avrupa pazaırnda tamamen erişime kapatmayı düşünüyor. Ünlü iş insanı, Avrupa’nın dezenformasyon yasasına uymayan X’i uzun süre kapalı tutamayacağı ve bir süre sonra X’i yeniden kullanıma açmak zorunda kalacaklarını düşünüyor. Böylece şirket, bir süre kapalı kalsa da daha dezenformasyon yasasına bağlı kalmaksızın özgür bir şekilde Avrupa’da yolunda devam edebilecek.

Ancak Elon Musk’ın Avrupa pazarında kapalı kalmayı göze alıp alamayacağı konusu tam bir muamma. Zira X son dönemlerde ciddi bir kullanıcı kaybı yaşadı. Eğer uygulama Avrupa’da bir süreliğine bile olsa kapalı kalırsa, çok ciddi hasarlar alabilir. Hele de Threads gibi X’in hata yapmasını kollayan ciddi bir rakip varken Elon Musk’ın böylesine kritik bir kararı vermesi biraz zor gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir