Dolandırıcılıkla Suçlamıştı! Haluk Levent ve Deniz Akkaya Arasındaki Dava Sonuçlandı!

6 Şubat’ta yaşanan depremin ardından Haluk Levent, AHBAP’la birlikte depremzedeler için bağış toplamıştı. Bu süreçte ise Levent, hedef gösterilmişti ve Deniz Akkaya Levent’i dolandırıcılıkla suçlamıştı. Bu suçlamanın ispatlanması için Haluk Levent’in açtığı dava sonuçlandı.

Kaynak: https://www.haberler.com/haberler/den…

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin ardından AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent de ilk günden beri gerek sahada yaptığı yardımlarla gerekse topladığı bağışlarla yardım elini uzatmıştı.

Bu süreçte Haluk Levent birçok kişi tarafından hedef gösterilmişti. Deniz Akkaya da “Sezgin Baran Korkmaz ile el ele bir insana para teslim eden insanlar cahildir! Bu bir özel uçak fotoğrafı değil, bu geçmiş davaları değil. Bu fotoğrafın açıklaması yoktur” sözleriyle ikilinin fotoğrafını paylaşmıştı.

Haluk Levent’i dolandırıcı olmakla suçlamıştı. Levent de suçlamaların ispatlanması için suç duyurusunda bulunmuştu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Deniz Akkaya hakkında Kamu Kurum ve Kuruluşlarını tahkir ve aşağılama, yanıltıcı bilgiyi alenen yayma, tehdit, hakaret ve iftira suçlarından soruşturma açmıştı.

Akkaya, sosyal medya hesaplarının kendisine ait olduğunu belirterek ‘Bu suçları işlemedim.Bu paylaşımların bir bölümünü kötü niyetle keserek ve benim yaptığım paylaşımların anlamını bozarak algı yaratmaya çalışmışlardır’ demişti.

Aylar sonra ise dava sonuçlandı ve Davayla ilgili takipsizlik kararı verildi. Metinde “Şüpheli Deniz Akkaya hakkında Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma, İftira ve Tehdit suçlarındankamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir