Beşiktaş 21 kişilik kadroyu dolduramadı: 12 eksikle Lugano deplasmanı

UEFA Avrupa Konferans Ligi D Grubu’nun 6. ve son maçında Beşiktaş, bugün İsviçre ekibi Lugano’ya konuk olacak. 1 puanla grupta son sırada yer alan siyah beyazlılar grubunu galibiyetle kapatmaya çalışacak.

5 KADRO DIŞI 7 SAKAT

Hafta içinde Aboubakar, Rosier, Bailly, Ghezzal ve Onana’yı kadro dışı bırakan Beşiktaş’ta sol dizinde eklem sıvısı artışı olan Mert Günok ile besin zehirlenmesi geçiren Ante Rebic de İstanbul’da bırakıldı. Sakatlıkları devam eden Colley, Rashica, Gedson, Masuaku ve genç oyuncu Yakup Arda da İsviçre’ye götürülmedi. uzun süreli sakatlıkları bulunan Tayyip Talha ve Emrecan Uzunhan da kadroda yer almadı.

Eksikler nedeniyle 21 kişilik kadroyu tamamlayamayan siyah beyazlılar, 19 kişilik kadroyla İsviçre’ye gitti.

ÇALIMBAY: KARARI YÖNETİM VERDİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Letzigrund Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, “Buraya iddialı gelmek isterdik ama maalesef takım bizden önce elenmişti. Eksik de olsak bütün amacımız Lugano maçını kazanmak” dedi.

Beş futbolcunun kadro dışı bırakılmasını değerlendiren Çalımbay, “Yeni yönetim özellikle de Samet Ağabey ve Feyyaz arkadaşımız geldiler ve araştırma yaptılar. Konuşuldu, edildi. Gerekli gördükleri kadro dışı kararını verdiler. Beş arkadaşımızın gitmesiyle yeni hava yakalandı demek doğru değil. Yeni yönetimimiz böyle bir karar verdi. Böyle düşündülerse, boşa düşünmemişlerdir” diye konuştu.

Gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar ise “Samet Aybaba’nın raporu doğrultusunda yönetim kurulumuz kadro dışı tasarrufunda bulundu. Bu isimler tabii ki haklarını arayacaklar ve takımla birlikte olmak isteyecekler. İdmana çıkmak isteyenlerle ilgili bir tasarrufumuz olabilir önümüzdeki hafta içinde” ifadelerini kullandı. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir