Barzaniciler bu manşeti attı: ‘Kamışlı anneleri’

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı operasyonlar nedeniyle kan kaybeden terör örgütü PKK çocuk kaçırarak insan kaybını telafi etmeye çalışıyor. Suriye’nin kuzeyinde 24 Aralık 2023 tarihinde kaçırılan 13 yaşındaki Lava Helef adlı kız çocuğundan 40 gündür haber alınamıyor. Helef’in ailesi terör örgütünün Suriye’nin kuzeyinde kurduğu sözde yapılanmalara başvurarak çocuklarını geri istediği halde hiçbir sonuç alamadı. Aile 20 gün boyunca kızını aradıktan sonra son çare olarak terör örgütünün Kamışlı’daki bürosu önünde oturma eylemi yaptı ve açlık grevine başladı. Ailenin eyleme başlamasından sonra dışarı çıkan teröristlerin aileyi tehdit ettiği ve sözlü saldırıda bulunduğu bildirildi. Terör örgütünün üyeleri aileyi tutuklamakla tehdit etti.

PKK tarafından kaçırılan küçük Lala’dan haber alınamıyor. Onlarca aile Lala’ın ailesi gibi çocuklarının peşine düşüyor ancak teröristler tarafından tehdit ediliyor. Ailelerin terör örgütüne karşı eyleme geçmesi DEM Parti binası önünde çocuklarını geri almak için eylem yapan ‘Diyarbakır’ annelerini hatırlattı.

ALAN KAVGASININ MANŞETE YANSIMASI: BARZANİ DETAYI

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde terör örgütüyle iktidar mücadelesi yürüten Barzaniciler PKK’nın yaptığı çocuk kaçırma eylemlerini uzun süredir haberleştiriyor. Lava Helef’in kaçırılmasını da manşetten veren Barzani yanlısı yayın organları çocuğun ailesinin Kamışlı’daki eylemini de manşetten gördü.

Irak’ın kuzeyinde Barzani’nin yönettiği KDP ve PKK terör örgütü arasındaki tansiyon sürekli yükseliyor. Geçtiğimiz haftalarda birbirine ateş açan taraflar arasında yüz gündür süren bir tutuklama olayı ipleri iyice gerdi. PKK terör örgütünün yayın organlarından olan Rojnews’te ‘editörlük’ yapan Süleyman Ahmet, 25 Ekim 2023’te Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde göz altına alınmıştı. Ahmet’in yüz günü geçen ‘gözaltı’sı gündemde kalmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABER: https://www.odatv4.com/guncel/barzani-pkk-gerilimi-artiyor-tansiyonu-yukselten-gozalti-100-gunluk-krizde-kdp-hedefte-120025856

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir