Bakan Tekin Ankara’da öğretmenlerle buluştu

Her ayın ilk hafta sonunda farklı illerde öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugüne kadar ikisi İstanbul’da olmak üzere Eskişehir, Konya, Kastamonu, Sivas ve ikinci kez Ankara’da gerçekleşen buluşmalarda binlerce öğretmenle fikir alışverişinde bulundu, görüş, öneri ve taleplerini aldı.

Konuşmasına deprem bölgesiyle ilgili çalışmalarını anlatarak başlayan Bakan Tekin şunları söyledi: “Asrın felaketinde başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere yaşamını yitiren tüm canlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bakanlık olarak depremin yıkıcı etkilerini yaşayan bölgedeki öğrenci, öğretmen ve depremzede vatandaşların yaralarının sarılması için bir seferberlik anlayışı içinde faaliyetler yürüttük. Bu şekilde çalışmalara devam edeceğiz.

MÜFREDAT YAKINDA
Müfredat değişikliğini yakın zamanda kamuoyuna açıklayacağız. Müfredat, hızla değişen dünya koşulları, güncel gelişmeler göz önünde bulundurularak devamlı güncellenecek canlı ve dinamik bir yapıda olmalı. Ana paradigmasından tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık.”

SPOR OKULLARI HAZIRLIĞI
Bakan Tekin, hayata geçirdikleri bir diğer projenin de Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi yerleşkesinde müzik ilkokulu ve müzik ortaokulu olduğunu hatırlatarak tematik spor okullarıyla ilgili de ilgili federasyonlarla görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir