Amazon yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor

Dünyanın en güçlü şirketleri arasında yer alan Amazon yüzlerce personelini işten çıkarmayı planlıyor. Medya bölümlerinde işten çıkarmalar yapacak olan Amazon MGM Studio ve Twitch’te harekete geçti.

UZUN VADELİ YATIRIMLARA ÖNCELİK VERECEK

Amazon’dan edinilen bilgiye göre, Prime Video ve Amazon MGM Studios’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins çalışanlarına gönderdiği notta, şirketin uzun vadeli vizyonu doğrultusunda atılan adımlardan bahsetti. Ancak sektörün hızla gelişmeye devam ettiğine işaret eden Hopkins, uzun vadeli başarı için yatırımlara öncelik vermenin önemine dikkati çekti.

PRİME VİDEO VE AMAZON MGM STUDIOS DA HAREKETE GEÇTİ

Hopkins, yatırımları artırırken, belirli alanlardaki yatırımları azaltma veya durdurma fırsatlarını da belirlediklerini ifade ederek, bu kararların sonucunda Prime Video ve Amazon MGM Studios organizasyonundaki yüzlerce çalışanın işine son verileceğini kaydetti.

İŞTEN ÇIKARILANLARA DESTEK VERİLECEK

Bunun verilmesi zor bir karar olduğunun altını çizen Hopkins, bugün işten çıkarmalardan etkilenenlere ulaşmaya başlayacaklarını bildirdi. Hopkins, işten çıkarılanlara özel çeşitli destekleri içeren paketler sağlayacaklarının bilgisini verdi.

TWİTCH 500’DEN FAZLA PERSONELİ İŞTEN ÇIKARIYOR

Kaynak: AA / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir