Pokémon GO Yaratıcılarından Yeni Oyun: Peridot

Artırılmış gerçeklik şirketi Niantic şimdi de en yeni oyunu Peridot ile karşımıza çıkmış durumda. Tamagotchi tarzı bir oyun olan Peridot, kullanıcıların yetiştirmek için sanal bir evcil hayvan seçmesine olanak tanıyor.

Niantic’in diğer oyunlarında olduğu gibi bu oyun, oyuncuları evcil hayvanlarını gerçek dünyada yürüyüşe çıkarmaya teşvik eden bir artırılmış gerçeklik oyunu. Yürüyüşler sırasında kullanıcılar eşya toplayabilecek, yeni yerler keşfedebilecek ve fotoğraf çekebilecek.

Oyun, Sağlık uygulamasıyla senkronize edilerek uygulama kapalıyken bile oyuncuların yürüme mesafesini kazanmasına izin veriyor. Artırılmış gerçeklik arayüzü de hızlı ve duyarlı. Kullanıcıların evcil hayvanlarını yönlendirmek için ekranda bir noktaya dokunması yeterli oluyor.

Peridot veya “Dot” doğumdan itibaren büyütülüyor ve oyuncular büyümelerine yardımcı olmak için Dot’larını okşayabilecek, besleyebilecek ve onlarla oynayabilecek. Gerçek dünyadaki yerleri keşfetmeye ve öğeleri ortaya çıkarmaya ek olarak, yeni Peridot arketiplerinin kilidini açabilecek bir üreme mekaniği var. Ek olarak bir Peridot’u bir yetişkine dönüştürmek ve seviye atlamak, gelecekteki evcil hayvanlar için kullanılabilecek yeni karakter özelliklerinin kilidini açıyor.

Dot’lar, mevcut hayvanlar ve çitalar, ejderhalar, tek boynuzlu atlar ve daha fazlası gibi mitolojik yaratıklardan sonra modellenmiş ve arketiplerin sonsuz olasılıkları mevcut.

Peridot’u hemen App Store’dan indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*