Linda Haynes kimdir, kaç yaşında, nereli? Linda Haynes öldü mü? Linda Haynes’in hastalığı neydi?

Linda Haynes, sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Quentin Tarantino‘nun övgüler yağdırdığı ünlü oyuncu Linda Haynes’in kim olduğu, hayatı ve filmleri ineternette araştırılmaya başlandı. Peki, Linda Haynes kimdir, kaç yaşında, nereli? Linda Haynes öldü mü? Linda Haynes’in hastalığı neydi? İşte Linda Haynes’in kariyeri…

LİNDA HAYNES KİMDİR?

Linda Haynes, 4 Kasım 1947’de Miami’de doğdu. 1969’da adımını attığı şov dünyasında 1980’lerin başına kadar var oldu. İlk filmi Latitude Zero 1969 yılında yayınlandı.

Daha sonra onu Coffy, The Nickel Ride gibi filmlerde izledik. Bir intikam gerilimi olan rolling Thunder’da canlandırdığı dünyadan bıkmış bir ‘barmaid’i canlandırdı ve bu rolü onun için bir sıçrama tahtası oldu. 1979 yılındaki Human Experiments filminde başrol oynadı ve bir yıl sonra başka bir hapishane filmi Brubaker’da rol aldı.

Oyunculuk kariyerinin son filmi ise Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones oldu. Daha sonra oyunculuğu bırakarak Florida’da bir hukuk firmasında çalışmaya başladı.

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Haynes’in Rolling Thunder’daki performansına övgü yağdırmıştı: “Benim için en iyi performans Linda Haynes’in canlandırdığı Linda Forchet performansıydı. Haynes, Ava Gardner’ın sahip olduğu o görünüme sahip… Ava’nın bunu yapması yıllar almıştı, Linda ise bunu doğal bir şekilde yaptı.”

LİNDA HAYNES’İN ROL ADLIĞI FİLMLER NELER?

Brubaker, 1980

Rolling Thunder, 1977

The Drowining Pooll, 1975

The Nickel Ride, 1974

Coffy, 1973

LİNDA HAYNES ÖLDÜ MÜ?

Ünlü oyuncu Linda Haynes, 17 Temmuz 2023’te 75 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun ölüm haberini ailesi sosyal medyada duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir