Dead Island 2’nin 14 dakikalık oynanış videosu geldi

Kült bir zombi oyunu olma potansiyeli bulunan ancak ikinci oyunun geliştirilme aşamasında olduğu sırada geliştirici şirketin batması sonucu iptal edilen Dead Island 2 yılların ardından yeni oyunu ile gündeme geldi. Nisan ayında oyun platformlarındaki yerini alacak zombi oyunu için daha önce yeni fragman da yayınlandı. Şimdi ise oynanış videosu geldi.

Oynanış videoları oyunseverler için oldukça önemli zira bu sayede oyunun iç dinamikleri, grafikleri ve direkt sunduğu performansı gözlemlemek mümkün hale geliyor. 

OYUN 21 NİSAN’DA GELİYOR

Yeni yayınlanan 14 dakikalık videoda ise grafikler 2023 yılına uygun bir şekilde başarılı duruyor. Zaten 2011 yılında çıkan ilk oyunda da çok iyi olan grafikler bu oyunda oldukça geliştirilmiş. Zombi öldürme işini farklı bir noktaya çeken yakın dövüş dinamikleri videoda açıkça gösteriliyor. 

Oyunun içinde yer alan kartlar, farklı silahlar ve objelerle olan etkileşim önceki oyuna kıyasla tuzu biberi olacak gibi duruyor. 

Yayınlanan video sonrası oynanışın Dying Light’ın parkursuz hali olduğuna yönelik yorumlar da yapılmaya başlandı. Ancak 21 Nisan’dan sonra bu yorumun doğru olup olmadığını gözlemleyeceğiz. 

PlayStation 4-5, Xbox One ve Xbox Series S-X ve PC için aynı anda piyasaya sürülecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir