Albayrak’tan dikkat çeken başlıklar… Takvim’den Kılıçdaroğlu’na açık destek

28 Mayıs’taki genel seçimlerde alınan yenilgi sonrasında CHP’de başlayan başlayan ‘değişim’ çağrıları yerel seçimler öncesinde tansiyonu iyice yükseldi. Fakat bu konuda Kılıçdaroğlu’na iktidar medyasından tam destek geldiği görüldü. Özellikle Eski Bakan Berat Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak’ın sahibi olduğu Turkuvaz Medya bünyesindeki Takvim gazetesi internet sitesi yönetiminin bu konudaki tavrı dikkat çekti.

Bugün CHP’de gözler İstanbul’daki delege seçimindeydi. Büyük oranda belli olan delege seçimlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun desteklediği listeler kazanarak çoğunluk sağladı.

Tam da bu sırada CHP yönetimi ile iktidar medyası ile son dönemdeki yakınlığı ise göze çarpıyor. Albayrak Grubuna ait Takvim gazetesi internet sitesi de bugünkü delege seçimi haberini Kılıçdaroğlu’nu destekler nitelikte gördü.

İLGİLİ HABER

İktidar ve muhalif medyanın gizli mutabakatı: Kılıçdaroğlu gitmesin… Bu bir “sebebini siz bulun” haberidir…

Haberin içeriği yazım biçimi ve kullanılan kelimeler, “Takvim gazetesinin internet sitesi yönetimi Kılıçdaroğlu’nu destekliyor” yorumuna neden oldu.

Takvim gazetesi internet sitesinde “‘Değişimciler’ boyun eğdi! CHP’deki ‘mega’ yarışta Kılıçdaroğlu ipi göğüsledi: Rotayı İstanbul’a kıran İmamoğlu’na liste liste şok” başlığı ile yer alan haberde İmamoğlu’un değişim çağrısı ve bu yönde attığı adımlar, “Zoom” toplantısı “Kılıçdaroğlu’nu yeme buluşması” ara başlığı ile okurlara sunuldu.

Söz konusu haberde “Kılıçdaroğlu’nu deviremeyen İmamoğlu’nun” rotayı İstanbul’a çevirdiğini ancak delege seçimlernde aradığını bulamadığını ipi Kılıçdaroğlu’nun göğüslediği aktarıldı.

Habere göre İmamoğlu’nu destekleyen ilçeler, Beylikdüzü, Silivri, Tuzla, Fatih, Beyoğlu, Beşiktaş, Gaziosmanpaşa, Bahçelievler, Güngören ve Zeytinburnu’nda mahallelerin büyük bir kısmı iken Kılıçdaroğlu’nu destekleyen ilçeler ise Avcılar, Bakırköy, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Kadıköy, Bağcılar, Pendik, Ataşehir, Arnavutköy, Çekmeköy, Sancaktepe, Şişli, Kâğıthane, Sarıyer, Sultangazi, Bayrampaşa, Kadıköy, Esenyurt, Eyüp, Ümraniye ve Beykoz oldu.

Serhat Albayrak’ın sahibi olduğu Turkuvaz Medya bünyesindeki Takvim gazetesi internet sitesi son dönemlerde sıklıkla CHP’de değişim isteyenlere karşı Kılıçdaroğlu’nu destekler nitelikte yayınlara yer vermesi akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir